piekraste
Piekrastes vasara
Piekrastes vasara

2021.gada vasarā radam pasākumus, kas nodrošinās ģimenēm un bērniem draudzīgu aktivitāšu daudzveidību Engurē un tās apkārtnē, veicinot ģimeņu saliedēšanos un ģimenisku vērtību apzināšanos jau no bērnības.
Paldies Sabiedrības Integrācijas Fondam par atbalstu.

Uzzini vairāk

Intervija ar Aigaru

P.K.:Kā Tu uzzināji par iespēju būt kā brīvprātīgais “Piekrastes konventa” organizētajā aktivitātē?
A.K. Esmu engurnieks un patīk nodarboties ar sportu, labprāt piedalos dažādās sporta aktivitātēs. Izlasīju sociālajos portālos, ka tiek aicināti brīvprātīgie un kā jau ciemā, informācija ir no mutes mutē.
P.K.:Vai Tev ir pirmā šāda pieredze, būt par brīvprātīgo?
A.K. Patiesībā jau sporta aktivitātes vienmēr balstās uz brīvprātīgo darbu, tāpēc tas man nelikās ļoti apgrūtinoši, sevišķi ja pašam tas ir saistoši.
P.K.:Vai Tu vēl būtu gatavs iesaistīties kādā brīvprātīgo aktivitātē?
A.K. Jā, protams. Ja tas ir saistīts ar sportu, nekādu problēmu!

aigars

Intervija ar brīvprātīgo darba veicēju Līgu Belertu

PK:Kur un kā Tu uzzināji, ka ir iespēja kļūt par brīvprātīgo biedrībā “Piekrastes konvents”?
Līga B: Vispirms jau Facebook izlasīju un tad dzirdēju ka mājās sarunājas par iespēju piedalīties šīs biedrības aktivitātēs brīvajā laikā.
PK:Kas veicināja Tavu dalību būt brīvprātīgajai ?
Līga B: Vēlējos uzzināt ko nozīmē būt brīvprātīgā darba veicējai un ko nozīmē brīvprātīgais darbs. Biju jau dzirdējusi ka ir jaunieši, kuri iesaistās brīvprātīgo darbā, līdz ar to bija vēlme iesaistīties.
PK:Kādi bija Tavi pienākumi, kurus Tu veici brīvprātīgajā darbā?
Līga B: Mani uzaicināja piedalīties Ģimeņu dienas pasākumā, lai palīdzētu pasākuma dienā noorganizēt kādu no aktivitātēm. Biju atbildīga par lielformāta āra spēlēm.
PK:Vai Tev patika brīvprātīgo darbs?
Līga B: Jā. Tas bija vasarā un bija interesanti satikt citus cilvēkus, sarunāties. Kopības sajūta. Ja būs tāda iespēja, tad piedalīšos atkal.


Līga uzstājas kopā ar DJ Ģimenes pasākumā "Piekrastes Vasara",
kur viņa organizēja ģimeņu spēlēs parkā.

Ģimenes diena Engures muižas parkā (11.08.2021)

Viena koša un bagāta diena, pats augusta vidus. Tas patiešām bija izaicinājums organizatoriem, lai ģimeņu diena notiktu bez starpgadījumiem. Darbs dara darītāju, viss notika un diena bija brīnišķīga. Ģimenes sākotnēji bija aizpildījušas jau pieteikuma anketu un no rīta pie mācītājmuižas parka ieejas saņēma savu izvēlēto darbnīcu apmeklējuma laikus un ceļojums varēja sākties, visas dienas garumā.
Liels pieprasījums bija nodarbībai “Keramikas ceļš”, jo ne tik bieži ir iespēja rokās turēt mālu un veidot to uz virpas, gan bērniem, gan pieaugušajiem bija iespēja redzēt un piedalīties māla pārvērtībās vērojot visus procesus. Nenoliedzami rotu darbnīcai bija gan puišu, gan meiteņu piekrišana, jo izveidot rotu var ne tikai sev, bet arī saviem mīļajiem. Sapņains un košs parka maliņā savus klausītājus gaidīja pasaku namiņš, kurā ģimenes gāja klausīties kādu skaistu pasaku, to stāstīja vietējā stāstniece un ļāva arī bērniem izmēģināt savus spēkus stāstot pasaku mikrofonā. Ģimenēm bija iespēja savas emocijas un prieku iemūžināt pie profesionālas fotogrāfes un pēc maza brīža savu foto ievietot bilžu rāmītī, kuru pats varēja pagatavot. Lielformāta spēlēs ģimenes izspēlējot tās varēja iekrāja punktus balvai. Mazliet aktivitātes patraucēja lietus, kurš aizkavēja visai neilgu laiku, bet tad atkal saule iespīdēja varenajās parka liepās.
Dienas otrajā pusē mazliet ieskats “Piekrastes vasaras” organizētajās aktivitātēs iepriekšējos vasaras mēnešos, apmeklētāji varēja novērtēt grafiti zīmējumu, kuru bērni saviem spēkiem bija paveikuši. Stilīgas mūzikas skaņās pagāja vairāķas stundas, kurās jaunie Engures DJ varēja demonstrēt savas skrečošanas prasmes un vienkārši baudīt vasaras vakaru ar pasākuma DJ. Noslēgumā kā saldais ēdiens, vakara kino 2016.gada kinofilma “Gūtenmorgens un Vienciems”, galvenās lomas atveidotājs, mūsu iemīļotais aktieris Andris Keišs un filma uzņemta tepat, nāburgos, Valgalciemā.
Visas dienas garumā bija lieliska iespēja ielūkoties dažādās amata prasmēs un varbūt kādam no jaunajiem cilvēkiem, tā būs kā ceļa maize profesijas izvēlē un kā pierādījums tam, ka dienu var pavadīt ļoti interesanti un aizraujoši. Paldies visiem, kuri strādāja, lai šis pasākums notikt. Paldies ģimenēm, kuras atnāca un visas dienas garumā, nenogurstoši piedalījās visās aktivitātēs!
Par piemiņu tagad mums ir jauns podcast ar Engures jauniešu un bērnu lasījumu - Pasaku ieraksti

Ģimenes dienas pasākumu rīkojām projekta Piekrastes Vasara ietvaros.
Pasākumu finansiāli atbalsta Latvijas valsts budžeta līdzekļu programma "Ģimenei draudzīga pašvaldība".

board

Aktivitātes uz ūdens SUP un Vindsērfings Engurē

Sarežģīti, bet iespējams arī šajos apstākļos. Šoreiz par aktīvām izklaidēm svaigā gaisā. Sports, labi pavadīts laiks, svaigs gaiss un ūdens. Mums patīk dzīve pie jūras un iespējas ko tā mums sniedz. “Piekrastes vasara” turpinās. Kolosāla iespēja izmēģināt savus spēkus un prasmes uz SUP dēļa, vai noķert vēju vindsērfingā. Šodien aktivitātes ģimenēm ar bērniem. Tā kā mums ir jāņem vērā ierobežojumi, kuri ir saistīti ar Covid -19 noteikumiem, tad mēs vispirms aicinām ģimenēm pieteikt savu dalību. Kopā pieteicās vairāk kā 15 ģimeņu ar bērniem, lai saturīgi un aktīvi pavadītu laiku. Katrai ģimenei bija noteikts savs laiks, lai ierastos Engures pludmalē. Kādam jau bija prasmes un iemaņas, kā noturēties uz SUP dēļa, kādam tas bija piedzīvojums pirmo reizi. Pasākumā iesaistījās arī brīvprātīgie, kas palīdzēja mazākajiem jūras vilkiem atirties no krasta.
Tiem kas jau stabili turās uz SUP dēļa, bija iespēja instruktoru uzraudzībā, apmācīties kā noķert vēju burā. Laiks bija piemērots vindsērfinga aktivitātēm. Vējš pūta no jūras puses, kas ir droši, lai jaunos burātājus neiepūstu jūrā.
Ģimenes nāca krastā smaidīgas. Šāda veida aktivitātes ļauj iepazīt jaunus aktīvās atpūtas veidus uz ūdens, radīja interesi un aizrautību par iespēju savu brīvo laiku pavadīt kvalitatīvi un veselīgi.

Ģimenes dienas pasākumu rīkojām projekta Piekrastes Vasara ietvaros.
Pasākumu finansiāli atbalsta Latvijas valsts budžeta līdzekļu programma "Ģimenei draudzīga pašvaldība".

board

Jauniešu aktivitātes Engurē

Puse vasaras jau ir paskrējusi tāpat kā biedrības “Piekrastes konvents” projektā “Piekrastes vasara” ieviestie četri pasākumi bērniem un jauniešiem. Jūniju sākām ar DJ skolu jauniešiem kopā ar Rīgas DJ Skola, kur dalībnieki apguva pamatprasmes darbam ar pulti un dziesmu miksēšanu. Priekšstats par DJ kā bezrūpīgu ballētāju izrādījās maldīgs, jo mācības atklāja šī amata sarežģītību.
Savukārt neilgi pirms Līgo svētkiem grafiti meistarklasē tika uzposts Engures mācītājmuižas pagalms ar bērnu un jauniešu radītu grafiti mākslas darbu uz jūras konteinera. Dalībnieki trīs dienas ar grafiti mākslinieku Rudens Stencil apguva dažādas grafiti tehnikas, izveidoja savus piemiņas portretus un, spītējot karstumam, kopīgiem spēkiem izveidoja arī lielformāta grafiti zīmējumu uz jūras konteinera.
Jūlijā jaunie engurnieki tika aicināti doties piedzīvojumu pārgājienā kopā ar Piedzīvojuma Gars, kurā bija jāveic dažādi pārbaudījumi un uzdevumi. Vēlreiz apstiprinājās atgādinājums, ka katra komanda ir tik stirpa, cik stiprs ir tās vājākais posms, un komandas sadarbība ir svarīga kā pārgājiena uzdevumos, tā ikdienā ģimenē.
Projekta pirmo daļu par pasākumiem bērniem un jauniešiem noslēdza radošas mākslas meistarklases ar Pērle rada, kur dalībnieki iepazina seno ciantotīpijas tehniku, kad ar saules gaismas palīdzību tiek radīts fotogrāfijai līdzīgs darbs. Otra mākslas meistarklase bija batikošanas noslēpumu apgūšana. Dalībnieki veidoja piemiņas lietas, kur batikas tehnika katram darbam radīja pārsteigumu par gala rezultātu.
Tāpat kā vasara, turpinās arī projekta otrā daļa, kurā aicinām piedalīties ģimenes ar bērniem. Sekojiet līdzi biedrības informācijai Facebook kontā “Skaista Dzīve Pie Jūras”, kā arī informācijas plakātiem pie Engures mācītājmuižas.
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība”.

vasara

2021.gada vasara ir klāt!

brivs

Biedrība “Piekrastes konvents” ir saņēmusi atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda administrētās Latvijas valsts budžeta programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība”, lai 2021.gada vasarā ieviestu ģimenēm draudzīgus pasākumus projektā “Piekrastes vasara”!
Projekta mērķis ir nodrošināt ģimenēm un bērniem draudzīgu aktivitāšu daudzveidību Engurē un tās apkārtnē, veicinot ģimeņu saliedēšanos un ģimenisku vērtību apzināšanos jau no bērnības. Kopīgi pavadītais laiks sniedz vislielāko ieguldījumu ģimenes emocionālās saites veidošanā, tādēļ 2021.gada vasarā Engurē tiks ieviesti četri pasākumi bērniem un viens ģimeņu pasākums divu dienu garumā. Pasākumi bērniem paredz DJ skolu, grafitti meistarklases trīs dienu garumā, mākslas dienu un piedzīvojumu pārgājienu. Ar neformālās izglītības metodēm bērni attīstīs tādas prasmes kā iecietība, cieņa, mērķtiecība un atbildība, tādējādi veicinot arī pozitīvas vides veidošanu savā ģimenē.
Pasākums “Ģimenes brīvdienas piekrastē” plānots jūlija nedēļas nogalē, veltot sestdienu radošām aktivitātēm Engures mācītājmuižas parkā, bet svētdienu pavadot Engures pludmalē ar uzdevumiem un sportiskiem pārbaudījumiem. Pasākums veicinās ģimenes saliedētību un jaunu tradīciju ieviešanu - kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanu ģimenei kopā.
Projekta rezultātā 60 ģimenes būs iesaistījušās ģimenes pasākumos, vismaz 140 bērni iesaistījušies bērniem un ģimenēm rīkotajos pasākumos, kā arī 12 brīvprātīgie piedalījušies pasākumu ieviešanā.

Informācija par projektu

Projektu „Piekrastes vasara” finansē "Sabiedrības integrācijas fonds".
Projekta mērķis ir nodrošināt ģimenēm un bērniem draudzīgu aktivitāšu daudzveidību Engurē un tās apkārtnē, veicinot ģimeņu saliedēšanos un ģimenisku vērtību apzināšanos jau no bērnības.

aiflogo

 • Kontakti

 • annija@piekrasteskonvents.lv


  +371 26565812


  "Piekrastes Konvents"
  Jūras iela 66
  Engure, LV-3113
 • Rekvizīti
 • NVO
  "Piekrastes Konvents"

  Reģ. nr.
  40008212739

  Swedbank AS
  LV10HABA0551048630884
 • Sadarbojies
 • Esam atvērti sadarbībai.

  Mūs īpaši interesē piekrastes dzīve mazos ciemos. To ikdienas izaicinājumi un viedi risinājumi. Labprāt dalamies zināšanās.

  Mūsu stiprās puses - tehnoloģijas, dizaina domāšana un skaista dzīve pie jūras.